Menu sklepu - rozwiń

Jak dobrać kapelusz lub inne nakrycie głowy.

Jak dobrać nakrycie głowy

 

Dobieramy nakrycie głowy.

 
Często słyszę od Pań i swoich koleżanek ,,jakie piękne kapelusze” ,
czy inne nakrycia głowy, ale …
 
,,ja nie wyglądam w tym dobrze, mnie one nie pasują lub ładnie wyglądają, ale na innych”
 
Więc spróbuję Wam wytłumaczyć, na co zwrócić należy uwagę wybierając nakrycie głowy odpowiednie dla siebie, tak żeby dobrze się czuć i dobrze wyglądać. Przede wszystkim, musimy znać swój rozmiar głowy.
 
https://salonkapeluszy.pl/jak-prawidlowo-mierzyc-obwod-glowy/
 

Kapelusze jak i inne nakrycia głowy, mogą nosić wszystkie osoby.

W dobrze dobranym każdy będzie czuć się i wyglądać dobrze.

 
Nakrycia głowy podkreślają urodę, przemycają element oryginalności oraz nadają tajemniczości wizerunkowi właściciela kapelusza.
Coco Chanel zbudowała na nich modowe imperium. Dawniej zarezerwowane wyłącznie dla arystokracji, dziś dla każdego.
Nie jest łatwo dobrać kapelusz, czy odpowiednie dla nas nakrycie głowy dlatego wiele osób może być przekonanym, że nie wygląda w nim dobrze.
Takie może być nasze wrażenie i nastawienie, ale różnorodność fasonów jest tak duża, że dla każdego można dobrać odpowiednie.
 

Niezależnie, czy będzie to kapelusz, fascynator, toczek, beret, kaszkiet, czy dżokejka nakrycie na głowie jest jak kropka nad ,,i” całej stylizacji 

Każdej osobie nada szyku i prestiżu.

Wybrać klasyczny, czy ekstrawagancki? To już będzie zależeć, z jakim ubiorem będziemy go nosić. Jeżeli nie czujemy się dobrze w zbyt eleganckich, to zawsze możemy postawić na czapki z daszkiem.
 
Kapelusz jak i każde nakrycie głowy powinno przede wszystkim pasować do naszej urody, kształtu twarzy, wzrostu, sylwetki i stylu.
 
Podobnie jak z innymi elementami stroju, należy wybrać takie, w którym dobrze się czujemy i dobrze wyglądamy.
 
Z nakryciami głowy jest jak z okularami. Każdy z nas ma swoje preferencje.
Potraktuj swój kapelusz tak jak nowe buty. Pochodź w nim po domu aby się oswoić z nowym nakryciem głowy.
 
W doborze kapelusza, oraz każdego nakrycia głowy nie należy kierować się wyłącznie trendami.
 
Źle dobrane, założone do nieodpowiedniego stroju i sytuacji, zwyczajnie popsuje cały efekt. Zamiast modnie, będziesz wyglądać śmiesznie.
Klasyczny kapelusz zakładamy do klasycznego stroju, wymyślny do ekstrawaganckiej kreacji, a zwykły kaszkiet do codziennego stroju.
 
Na przykład ktoś kto nosi okulary powinien wybrać takie nakrycie głowy z rondem skierowanym ku górze.
 

Damskie kapelusze powinniśmy nosić z ozdobą po prawej stronie głowy, natomiast mężczyźni noszą ozdobę po lewej.

Fryzurę zaś należy dopasować do toczka czy fascynatora. Są to zasady, które powinno się przestrzegać.

Postura jest bardzo ważnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę kupując nakrycie głowy.

 
Niska i drobnej budowy osoba nie może mieć kapelusza z dużym rondem. Filigranowe kobiety i mężczyźni o niskim wzroście będą źle wyglądać w
kapeluszu z wielkim rondem, a także z wymyślnymi ozdobami takie modele skracają sylwetkę.
 
Z kolei osoby “plus size” niekorzystnie wyglądają w małych kapelusikach, zmniejszających optycznie głowę względem sylwetki. Należy zachować proporcje i wybrać kapelusz nieco większy by zachować proporcję.
 
Wysokie osoby w szczególności kobiety nosząc kapelusz z dużym rondem powinny pamiętać
o fryzurze odsłaniającej szyję.
 
Wielkość ronda kapelusza uzależniona jest także od wzrostu. Wysokie osoby mogą pozwolić sobie na dowolność, natomiast osoby o niskim wzroście korzystniej będą prezentować się w kapeluszach z małym rondem.
 
Kolor kapelusza to kwestia koloro stroju i jego stylu do którego będzie on noszony, jak i własnych preferencji. Na pewno nie zakładajmy przesadnie kolororowych kapeluszy np. do garnituru, tam bardziej pasują stonowane kolory jak granat, grafit czy czerń, ale to wszystko zależy od stylu stroju i jak i tego jak chcemy w nim wyglądać, więc to już kwestia indywidualna.

Nakrycie głowy należy również dobrać do wielkości i kształtu twarzy.

Osoby o drobnych twarzach powinny wybrać nakrycie głowy nie wielkie
i nie przytłaczające. Natomiast osoby z większymi, pełnymi twarzami wybierają nakrycie głowy większe zachowując proporcje, jest to bardzo ważne żeby czuć się i wyglądać dobrze.
 
Twarz owalna jest twarzą idealną i pasują do niej niemal wszystkie nakrycia głowy. Możemy do niej nosić każdy rodzaj nakrycia głowy. Niestety, idealnie owalna twarz należy do rzadkości.
 
Twarz trójkątna powinna nosić takie nakrycia głowy, które odwrócą wzrok od czoła i zmniejszą dysproporcję twarzy. Do tego kształtu proponuję małe kapelusiki sportowe naciągnięte na czoło, a także np. kaszkiety. Należy raczej unikać skośnych linii i przekrzywiania kapelusza.
 
Twarz kwadratowa wymaga złagodzenia rysów. Osoby z taką twarzą powinny nosić nakrycia, które optycznie zaokrąglą jej kształt. Można wybierać kapelusze z okrągłymi rondami, oraz np. czapki z daszkiem. Źle wyglądają kapelusze zsunięte na tył głowy, gdyż eksponują ostro zarysowane kości szczęki.
 
Twarz okrągła powinna wybrać takie nakrycie głowy by wydłużyć i wysmuklić twarz. Wyższa główka kapelusza wydłuży optycznie buzię. Do twarzy okrągłej najlepiej nosić kapelusze z małymi rondami, lekko zsunięte na tył głowy, oraz różnego rodzaju toczki. Nieodpowiednie są przylegające do głowy i naciągnięte na czoło czapki.
 
rodzaje twarzy rodzaje kształtów twarzy
 
Przy wyborze nakrycia głowy pamiętajmy zawsze, że należy wybrać odpowiedni dla nas rozmiar, jest to bardzo ważne aby dobrze wyglądać i swobodnie się w nim czuć.
 

Mam nadzieję że pomogłam.

Niezdecydowanym pomoże modystka, specjalistka od kapeluszy oraz różnego rodzaju nakryć głowy.
Wasz szalony kapelusznik Sylwia Leśniewska 
 
Zobacz film instruktażowy – jak dobrać nakrycie głowy
Dodaj komentarz

Shopping cart

0
image/svg+xml

Brak roduktów w koszyku

Kontynuuj zakupy